Fotbal: Italia merita calificarea automată la CM 2022, după succesul de la  EURO 2020, afirmă Roberto Baggio | AGERPRES • Actualizează lumea.
Fotbal: Italia merita calificarea automată la CM 2022, după succesul de la EURO 2020, afirmă Roberto Baggio | AGERPRES • Actualizează lumea.

Video | Anglia - Italia 1-1. Primul gol primit de englezi după 624 de minute

Gianluigi Buffon - Wikipedia

Italia - Anglia 1-1 (3-2), în finala EURO 2020 | It's coming to Rome!  Squadra Azzurra cucerește marele trofeu, după loviturile de departajare! ?
Italia - Anglia 1-1 (3-2), în finala EURO 2020 | It's coming to Rome! Squadra Azzurra cucerește marele trofeu, după loviturile de departajare! ?

Italia U19 - România U19 2-1, în meciul de debut la Euro. Tricolorii mici  au visat frumos timp de o repriză - Eurosport
Italia U19 - România U19 2-1, în meciul de debut la Euro. Tricolorii mici au visat frumos timp de o repriză - Eurosport

Minge fotbal Italia, marimea 1, Multicolor | Carrefour Romania

Italia
Italia

Italia - Macedonia de Nord 0-1. ULUITOR! Naționala lui Roberto Mancini, OUT  de la Campionatul Mondial din Qatar. Campioana europeană ratează al doilea  Mondial consecutiv - Antena Sport
Italia - Macedonia de Nord 0-1. ULUITOR! Naționala lui Roberto Mancini, OUT de la Campionatul Mondial din Qatar. Campioana europeană ratează al doilea Mondial consecutiv - Antena Sport

EURO 2020: Italia, prima echipă calificată în optimi

Fotbal: România a pierdut în faţa Italiei (1-2), în meci amical al  echipelor Under-20 | AGERPRES • Actualizează lumea.
Fotbal: România a pierdut în faţa Italiei (1-2), în meci amical al echipelor Under-20 | AGERPRES • Actualizează lumea.

Italia a ratat calificarea la mondiale pentru prima dată în 60 de ani |  Digi24
Italia a ratat calificarea la mondiale pentru prima dată în 60 de ani | Digi24

Italia, prima echipă calificată în optimi, după 3-0 cu Elveţia | Sport |  România Actualitați
Italia, prima echipă calificată în optimi, după 3-0 cu Elveţia | Sport | România Actualitați

Echipa națională de fotbal a României - 𝐔𝟏𝟗 | Italia - România 2-1,  tricolorii pierd primul meci de la EURO 2022 | Facebook
Echipa națională de fotbal a României - 𝐔𝟏𝟗 | Italia - România 2-1, tricolorii pierd primul meci de la EURO 2022 | Facebook

Italia - Anglia 1-1 (3-2 d.l.d). ”Squadra azzurra” a câștigat Campionatul  European! Gianluigi Donnarumma, erou
Italia - Anglia 1-1 (3-2 d.l.d). ”Squadra azzurra” a câștigat Campionatul European! Gianluigi Donnarumma, erou

DEMONSTRAŢIE DE FORŢĂ EURO 2020: Belgia - Italia 1-2 - 03.07.2021 | BURSA.RO

NEWS ALERT | Andrea Compagno, pe lista preliminară de convocări a  naţionalei Italiei. Mihai Stoica: ”Veramente, a fost emoţionant” | EXCLUSIV
NEWS ALERT | Andrea Compagno, pe lista preliminară de convocări a naţionalei Italiei. Mihai Stoica: ”Veramente, a fost emoţionant” | EXCLUSIV

Șoc în fotbal: Italia, campioana Europei, eliminată acasă de Macedonia de  Nord! Al doilea Mondial consecutiv fără cvadrupla campioană a lumii -  Ziariștii
Șoc în fotbal: Italia, campioana Europei, eliminată acasă de Macedonia de Nord! Al doilea Mondial consecutiv fără cvadrupla campioană a lumii - Ziariștii

Fotbal: Italia-Olanda 2-0, Franta-Spania 1-0. Vezi rezultatele complete din  partidele amicale intertari, 04.09.2014 | Jurnal Sportiv
Fotbal: Italia-Olanda 2-0, Franta-Spania 1-0. Vezi rezultatele complete din partidele amicale intertari, 04.09.2014 | Jurnal Sportiv

Perfecțiune, numele tău e Italia! Record vechi de 82 de ani, egalat de  squadra azzurra - Eurosport
Perfecțiune, numele tău e Italia! Record vechi de 82 de ani, egalat de squadra azzurra - Eurosport

Italia, campioana en titre, învinsă de Anglia cu 2-1, la debutul în  preliminariile EURO 2024 | adevarul.ro
Italia, campioana en titre, învinsă de Anglia cu 2-1, la debutul în preliminariile EURO 2024 | adevarul.ro